Lync

Solidea Net Partner Logo

Microsoft Lync OnlineMicrosoft Lync je platforma pro komunikaci s širokou paletou funkcí. Lync nabízí uživatelům komunikovat mnoha způsoby, textově, hlasem i obrazem. S Lyncem můžete sdílet aplikaci nebo celou plochu, pořádat schůzky a konference a současně přenášet soubory. Je to jednoduchý a intuitivní nástroj, všechny jeho vlastnosti fungují opravdu pěkně. Výhodou je i to, že ke schůzce či konferenci můžete přizvat externí účastníky. Můžete se tak nejen spojit s kolegou či kolegyní, ale pořádat školení pro účastníky, kteří nejsou z vaší společnosti.

Instant Messaging a Presence

Textové zprávy představují tradiční Instant Messaging (IM), který funguje více méně, jako známe IM sítě (ICQ nebo Microsoft Messenger). Samozřejmostí je podpora Presence, která je integrována i s kalendáři uživatelů na Exchange serveru, takže automaticky zobrazuje stavy Na schůzce, mimo kancelář, a podobně. Presence můžeme nastavovat i ručně a doplňkem je nastavení polohy, která se přiřazuje k aktuální síti.

Video hovory

Pomocí Lyncu můžeme telefonovat, tedy provádět audio hovor za pomoci mikrofonu a sluchátek či reproduktorů. V Česku není zatím dohodnuté propojení na operátory. Intenzivně se na něm pracuje, takže očekáváme, že v blízké době budeme moci z Lyncu telefonovat i na pevná a mobilní čísla. V případě, že se chystáte pořádat konferenci, kde bude na jednom místě více účastníků, můžete využít panoramatickou kameru Polycom.

Konference jsou opravdu silnou stránlou Lyncu. Můžete sdílet PowerPointovou prezentaci nebo tabuli nebo jen uspořádat anketu. Schůzky a konference můžeme vytvářet okamžitě (ad-hoc) přizváním dalších účastníků do komunikace nebo je můžeme plánovat s využitím kalendáře v Outlooku. Zpětně je naopak z Lyncu do Otlooku propisována presence – to znamená, že i z Outlooku vidíme stav spolupracovníků (jednání, schůzka, mimo kancelář). Ze všeho nejlepší ale na Lyncu je, že je snadno použitelný pro každého, je jednoduchý a efektivní. Díky tomu také firmy, které ho nasadily, šetří náklady. Investice spojená s nasazením se jim vrací do čtyř měsíců. Uspoří náklady na cestování a na schůzkách mají zpravidla stoprocentní účast.

Kontakty

Solidea
Tomáš Štěpánek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Aplikace365
David Aschermann
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.