Microsoft

Solidea Net Partner Logo

Firmu Microsoft není třeba moc představovat. Většina z nás se s jejími produkty setkává denně. Jsou jich stovky, ale my se zaměříme jen na několik málo, které možná ušly Vaší pozornosti. Myslíme si ale, že stojí za povšimnutí, protože výrazně zjednoduší správu počítačů a sítě. Mezi ně patří zejména produkty z rodiny System Center. Řešení System Center pomáhají IT specialistům při správě fyzických a virtuálních IT prostředí v datacentrech, stolních počítačích a lze s ním spravovat dokonce i chytré telefony. A to je jedno z nejbolavějších míst současných společností. Informace se přesunuly do mobilních zařízení, ale ty nemá nikdo pod kontrolou. Zatímco notebook zařazený do domény dokážeme nastavit několika různými způsoby, o mobilech to zatím říci nemůžeme. A to v nich nosíme víc informací, než v noteboocích před pár lety. Pomocí System centru 2012, konkrétně Operations Manageru se již tento problém dá zvládnout. Rádi Vám ukážeme jak na to.

Součástí Systen Centeru, který je velmi užitečná a dá se použít i samostatně, je nástroj na automatickou instalaci počítačů. Nazývá se WDS (Windows deployment systém) a jeho jednoduchost Vás překvapí: vybalený počítač zapojíte do napájení a do sítě a při startu zmáčknete klávesu F12. A to je vše – za půl hodiny je počítač připraven pro uživatele a to včetně aplikací a updatů – stačí se přihlásit.

Na první pohled se to nezdá, ale jedním z klíčových produktů je operační systém Windows server. Má v sobě tolik užitečných funkcí a doplňků, že s ním můžete spravovat celou firemní infrastrukturu. Nabízí vysokou míru kontroly a efektivity a také schopnost rychle reagovat na potřeby podniku. A nejen to. Vylepšená webová aplikační platforma (IIS v 7.5) představuje velmi robustní webový server. Díky němu můžete nasazovat a spravovat webové aplikace s vysokým výkonem i škálovatelností.

Kontakty

Solidea
Tomáš Štěpánek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Aplikace365
David Aschermann
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.